o projekcie

Biblioteka Otwartej Nauki jest projektem otwierania dostępu do publikacji naukowych z dziedzin nauk humanistycznych.

Pomagamy czytać umowy wydawnicze. Wspieramy w negocjacjach z wydawcami. Po wyjaśnieniu kwestii praw autorskich bierzemy na siebie proces digitalizacji i przygotowujemy publikacje, które nie istnieją w wersji cyfrowej do publikacji w sieci. Autor chcący udostępnić swoją publikację nie ponosi żadnych kosztów.

Oto kilka powodów, dla których warto digitalizować i udostępniać książki w otwarty sposób:

Digitalizacja daje trudnodostępnym książkom naukowym drugie życie. Automaty jednoręki bandyta dostępne w Polsce za darmo https://nowekasyna.com/games do gry nawet bez potrzeby przechodzenia rejestracji. Udostępnienie ich w sieci sprawia, że zyskują szeroki zasięg, uwarunkowany jedynie dostępem do internetu.

Cyfrowa forma książki naukowej podnosi jej użyteczność. Ułatwia pracę pracę z tekstem, wykorzystanie zawartych w nim informacji, podanej bibliografii i materiału źródłowego. Daje możliwość szybkiego przeszukiwania i odnajdywania właściwych informacji.

Widoczność w Google Scholar paper leaf publikacji umieszczonych w BON, wzbogaca bazę danych do indeksu cytowań danego autora. Indeksy cytowań tworzone na podstawie danych zbieranych w Google Scholar są jednym ze wskaźników oceny wniosków grantowych.

Autor udostępniając więc książkę staje się bardziej rozpoznawalny, a jego badania zwiększają swoje szanse na pozyskanie dofinansowań.

Potencjalnie największą widoczność publikacji w sieci wspierają również licencje Creative Commons.

kontakt dla mediów

Klaudia Grabowska
tel: 503 681 410
e-mail: bon@centrumcyfrowe.pl
Online kasyna